Як надрукувати буклет
Чи можна надрукувати буклет дешево, не втративши в якості? Існує, як мінімум, три способи знизити вартість друку буклету, незалежно від його тиражу. Економія коштів при цьому не позначиться на зовнішньому вигляді готової продукції.
Ціна на друк буклету складається з декількох складових. Найбільш витратною частиною є застосування матеріалів - Папери і фарби. Вартість післядрукарської обробки в рази нижче, незважаючи на те, що до неї входить кілька операцій — біговка, фальцювання, висічка, лакування і т.д.
Розробка дизайну в порівнянні з загальними витратами на матеріали та післядрукарської обробки коштує зовсім недорого. Тим не менш, саме від дизайну залежить, на якому папері буде надрукований ваш буклет і яка кількість фарб буде застосовано для його друку.
Де тут заощадити? Перше, на що слід звернути увагу — це щільність паперу . Чим вона менша, тим нижче підсумкова вартість усього тиражу. Наприклад, для буклету А4 (у два згину) цілком досить паперу щільністю 130-150 г/м. Папір 250 г/м обійдеться в 1,5-2 рази дорожче.
З кількістю фарбопрогонів також потрібно дотримувати помірність. Тут, як і у випадку з папером: чим менше фарб, тим дешевше. Як мінімум для якості, потрібно всього дві фарби. Наприклад, червона і чорна. Вийде дуже навіть красиво.
Зекономили трохи? Ось ще спосіб знизити витрати . При друку буклету застосовувати не УФ-лак, а ламінування. Дане покриття продовжить «життя» буклету не гірше, ніж «лакування», і обійдеться значно дешевше.
Чи варто економити на дизайнера? У принципі, «Скроїти» можна на чому завгодно . Головне, щоб економія не виявилася надмірною і не обернулася втратою якості готової продукції.