Візитки

Візитки

Візитна картка з’явилася у XV столітті в Китаї, де також винайшли папір.

Дуже популярними візитні картки були у Франції за часів Людовика XIV. У Російській імперії візитні картки стали популярними за часів Катерини II. В кінці XIX століття набули поширення рекламні візитівки.

В основному візитки поділяють на три умовні види:

  • Особисті візитки використовують при неформальному спілкуванні (візитка містить ім’я і прізвище власника, іноді телефонний номер, посада та адреса в ній не обов’язкові, стиль виконання візиток — відповідно до особистих уподобань і потреб власника).
  • Ділові візитки використовуються в бізнесі, на офіційних зустрічах та переговорах, для надання контактної інформації своїм майбутнім клієнтам. На них обов’язково вказуються ім’я, прізвище, посада, а також назва компанії та вид її діяльності. В оформленні таких візиток використовується фірмовий стиль компанії, логотип тощо. Такі візитки зазвичай мають строгий дизайн. У державних службовців та депутатів на візитній картці може знаходитися зображення державних відзнак, таких як прапор і герб країни. Ділова візитна картка без адреси також не відповідає нормам етикету. Винятком є ??дипломати і вищі державні посадові особи.
  • Корпоративна візитка, як правило, не містить імен і прізвищ. На ній вказується повна інформація про компанію: сфера діяльності, перелік послуг, контактні телефони, карта проїзду, адреса сайту, e-mail. Розробляється у відповідності з фірмовим стилем. Зазвичай має рекламний характер, в основному використовується на виставках.